SlipKnoT

Tak a kdy že se to narodili ??

7. června 2007 v 20:11 | DeAd666DaRkPriNcEss
Sid Wilson - 15. března 1978 (nejmladší člen)

Joey Jordison - 26. dubna 1975

Paul Gray - 8. dubna 1972

Chris Fehn - 24. února 1972

James Root - 2. října 1974

Craig Jones - 11. února 1972

Shawn Crahan - 24. září 1971 (nejstarší člen)

Mick Thompson - 3. listopadu 1976

Corey Taylor - 8. prosince 1973

The Keg

7. června 2007 v 20:09 | DeAd666DaRkPriNcEss
Původně to vymyslel Shawn, princip byl jednoduchý - mlácením do pivního sudu chtěl show dodat ještě větší intenzitu. Poprvé jsme pivní sud připevněný na Chrisových a Shawnových perkusích viděli v roce 1995. Pivní sud využili SlipKnoT hlavně u posledních tří alb. U alba Mate.Feet.Kill.Repeat moc využíván nebyl. Nejvíce se do pivního sudu mlátí při písních Duality (Volume 3), Prosthetics (SlipKnoT), Scissors (SlipKnoT), Gently (Iowa) a pak občas při jiných písních. I dnes je pivní sud důležitou součástí každé show SlipKnoTu a posiluje zážitek z každého koncertu.
Masks

7. června 2007 v 20:07 | DeAd666DaRkPriNcEss
Ke SlipKnoTu patří neodmyslitelně jejich masky. Neustále (stejně jako jejich hudba) se vyvíjejí. Za ty roky se velmi změnili a my se teď trochu pohrabeme ve vzhledu jednotlivých masek.


Sid Wilson

SlipKnoT: Byla to upravená plynová maska, ve které měl nedostatek kyslíku a tak někdy i polovinu show vůbec nevěděl co se děje a kde je.

Iowa: Stále plynová maska, ale tentokrát i někdy v bílém provedení. Bílou masku můžeme vidět např. na DVD Disasterpieces.

VOL.3: Maska se změnila hned dvakrát. Nejprve to byla maska kostlivce, ze které mu volně visely vlasy. Ale s příchodem Subliminal Verses Tour ji změnil ještě jednou, tentokrát má taktéž masku kostlivce ale má ji bílou a kryje mu celou hlavu.


Joey Jordison

SlipKnoT: Nejdříve klasická kabuki maska, později si na ni namaloval různé jizvy.

Iowa: To samé, ale jednu dobu měl místo jizev krev, která mu tekla z očí a úst. Nakonec se ale vrátil k jizvám.

VOL.3: Stále kabuki maska, ale jinak, lépe namalované jizvy.


Paul Gray

SlipKnoT: Prasečí maska se zámkem v nose, který si ale později vyndal.

Iowa: Stále čumák nahoru, ale už to příliš prasečí masku nepřipomínalo.

VOL.(TSV): Asi nejlépe vypadající z Paulových masek vůbec! Vypadá podobně, jako ta z období Iowy, ale na čele má prasklinu a v otvoru pro ústa má napříč malé hřeby ve stylu Hannibala Lectora.


Chris Fehn

SlipKnoT: Maska pinokia se zipem na ústech.

Iowa: Téměř to samé, možná trochu větší otvor na oči.

VOL.3: Znovu téměř to samé, ale znovu v trochu povedenějším provedení. Navíc si ji přebarvil na červeno.


James Root

SlipKnoT: Nejdříve nosil masku, kterou používal Josh (Josh byl kytarista SlipKnoTu před Jamesem). Nosil ji nějakou dobu, ale potom si řek, že bude lepší, když bude mít svou vlastní. Byla to šaškovská maska. Taky řekl, že s tou Joshovou maskou vydržel hrát pouze několik show, protože se v tom hrát nedalo!!!

Iowa: Téměř to samé, až na pár změn, nějakou dobu ji měl přebarvenou na stříbrno.

VOL.3: Znovu velmi podobná, akorát nemá na bradě roh a také se změnilo ohraničení barvy kolem očí.


Craig Jones

SlipKnoT: Nějakou dobu nosil masku vlka, ona to ani maska nebyla. Potom si vzal závodní helmu, speciální brýle a nahoře trčely hřeby.

Iowa: Velmi podobná, ale bez brýlí. Otvor pouze kolem očí a úst. Hřeby mu pokrývaly, kromě přední části, celou masku.

VOL.3: Velmi podobná té z období Iowy, ale má delší hřeby. Jednou dobou ji měl nabarvenou na červeno, ale už ji má znovu černou.


Shawn Crahan

SlipKnoT: V tomto období nosil velmi starou Klaunskou masku, kterou si koupil, když byl ještě malý. Druhá maska byla velmi podobná, akorát měla naštvaný obličej a vypadala celkově víc hrozivě. Třetí masce oddělal vlasy a už se objevila i nějaká ta krev na obličeji.

Iowa: Znovu to byla Klaunská maska, ale tentokrát měla přes obličej vyrytý pentagram a na čele číslo 6, nos už nebyl červený, ale hnědý a z hlavy trčel kus mozku, který si vždy polil červenou barvou. Podle mnoha lidí to byla nejlepší maska, kterou kdy měl.

VOL.3: Klaunská maska obvázaná ovazem a s trčícím mozkem. Před Subliminal Verses Tour ji ale změnil, nabarvil si ji na černo.


Mick Thompson

SlipKnoT: Jeho první maska byla upravená a na žluto nastříkaná hokejová maska, nosil ji chvíli potom co vstoupil do skupiny. Potom ji změnil na stříbrnou masku, která byla z kůže.

Iowa: Velmi podobná, prakticky stejná.

VOL.3:Taky hodně podobná, ale vypadá mnohem více naštvaně a brutálně.


Corey Taylor

SlipKnoT: Jeho první maska kryla celou hlavu a trčely jenom dredy, které měl ze svých vlastních vlasů. Ale nebavilo ho před každým koncertem protahovat si je přes dírky a tak si je ustřihl a přivázal na masku.

Iowa: Podobná, ale už vypadala mnohem profesionálněji, navíc si někdy nabarvil dredy nazeleno.
VOL.3: Podobná těm minulým, ale je mnohem více vypiplaná a vypadá mnohem hrozivěji. Navíc už netrčí dredy, ale jeho skutečné vlasy.


Death Masky

V roce 2004 se SlipKnoT v klipu k písni Vermilion objevili ve zvláštních maskách, které jsou odlity podle obličejů členů skupiny. Nyní při každém koncertě, když hrají píseň Vermilion si je nasadí na obličeje.

Kombinézy

7. června 2007 v 19:35 | DeAd666DaRkPriNcEss
SlipKnoT kombinézy:
První kombinézy, jak určitě víte, byly červené a jdou například vidět na obalu alba "SlipKnoT". Shawn Crahan nechtěl oranžové, protože by vypadali jako vězni. Nosili mnoho barev kombinéz, modré, červené, bílé, zelené a dokonce i zlaté. Kombinézy, které používali při albu "SlipKnoT" měly na zádech velký čárkový kód a na prsou malý čárkový kód. Logo skupiny, Tribal-S bylo na levé ruce a jejich čísla "0,1,2,3,4,5,6,7 a 8" byly na pravé ruce. Pod čárkovým kódem bylo napsáno číslo "742617000027", toto číslo je číslo čárkového kódu jejich prvních kombinéz, které používali v dobách alba Mate Feed Kill Repeat. "742617000027" je i název první skladby na albu "SlipKnoT".


Iowa kombinézy:
Kombinézy z dob alba Iowa nejsou až tak odlišné od těch starších. Místo čárkového kódu byl na prsou kozel. Na zádech bylo velké Tribal-S. Na pravé ruce je červený pás a uvnitř malé Tribal-S. Kozel měl dvě barvy, někdy byl červený a někdy černý.


VOL.3:(The Subliminal Verses) kombinézy:
Nejnovější kombinézy (vlastně už to kombinézy nejsou, protože jsou složeny ze dvou částí) vypadají opravdu skvěle!! Kombinézy jsou vyráběny z bavlny a polyesteru. Jsou černé a na zádech je velké Tribal-S. Na levé ruce je číslo člena, který kombinézu nosí a na pravé ruce je pentagram a pod ním tři "prýmky" (údajně by to mělo označovat tři vydané alba). Někteří členové navíc ke kombinézám nosí i kravatu. Všechny kombinézy nejsou stejné, někteří členové si svou kombinézu upravili.
Skupina přešla na dvoudílné kombinézy, protože v těch starších bylo nesnesitelné horko.

Jak to konečně začalo !! :) SlipKnoT

7. června 2007 v 19:29 | DeAd666DaRkPriNcEss


Všechno to vypuklo v roce 1993. Skupinka lidí se dala dohromady, aby společně založili skupinu Slipknot. Název Slipknot nic neznamená a vymyslel ho Anders, protože tak pojmenoval jednu písničku. Po roce zkoušení a hraní v klubech po Des Moines, hlavně klubu Hairy Mary's, který tenkrát vlastnil Shawn si vydali na vlastní náklady album Mate, Feed, Kill Repeat, které bylo produkováno Seanem McMahonem. Toto album stálo 15.000 dolarů a mělo zhruba 2000 kopií. Potom dostal do kapely Shawn s Joeym a Mickem Coreyho, kterému se přezdívalo Kings of Des Moines. Ze začátku nenosili Slipknoti kombinézy a masky. To napadlo Shawna po pár shows, že by měl každý něco nosit. Předtím jsme mohli Coreyho vidět na shows v hábitu kněze atd. Paul, Shawn a Joey se v jednom rozhovoru zmínili o některých pravidlech, kterými se SlipKnoT řídí:
  • "Nikomu na nic neodpovídáme"
  • "Nezajímáme se o žádné trendy"
  • "Hrajeme si co chceme"
  • "Nenecháme cizím lidem žádný prostor k rozhodování o skupině"
Nakonec Slipknoti zakotvili na devíti chlapcích oblečených v kombinezách a surrealistických maskách. Také si každý určil svoje číslo a to takovéto: #0 Sid (DJ), #1 Joey (Bubny), #2 Paul(Basovka), #3 Chris (Perkusista + zpětné vokály), #4 James (Kytara), #5 Craig (Sampler), #6 Shawn (Bubny), #7 Mick (Kytara), #8 Corey (Zpěv).
V roce 1997 hledal producent Ros Robinson (první CD Korn, Sepultura - Roots, dokonce blízce spolupracoval s českými Sunshine) nějakou skupinu pro svojí novou značku IAM Records skrz Roadrunners. Ikdyž Slipknot měli spoustu nabídek od jiných společností, vybrali si Roadrunner a začali nahrávat svojí druhou desku s názvem Slipknot na Indigo Ranch v Kalifornii.
Album vyšlo 9. 6. 1999. Slipknot se vydali na šňůru s Ozzfestem a na turné k nové desce - skoro po celém světě. Deska i turné (jako všechny ostatní) měly velký úspěch. Skupina se kromě své brutalní hudby proslavila i svými live shows, které jsou popisovány jako "unbridled agression and releases of tension". Tyto shows jsou plné energie. Fakt super okamžik je když má Joey sólo a rampa s ním vyjede 5 metrů do vzduchu a otočí se o 90 stupňů tak, že se Joey dívá do země a přitom pořád bubnuje. Shawn si jednou také na podium dotáhl zmrzlé kravské hlavy a pak se tam jimi s Coreym mlátili. Jednou si dokonce donesl v zavařovací sklenici několik týdnů mrtvou vránu a když to tam otevřel, pozvracel se s toho on i fanoušci co stáli blízko podia. Deska Slipknot slavila velký úspěch, protože se stala zlatou a po dvou měsících dokonce platinovou (pro producenta Rosse Robinsona dokonce první)!
Zanedlouho poté Slipknot absolvovali úspěšné turné po Americe se skupinami Coal Chamber, Amen a Machine Head. Pak následovalo turné se SOAD a další turné po Evropě.. a pak zase.. troufám si říct, že Slipknot hráli fakt všude. Členové se na veřejnosti ukazují zásadně jen v maskách (kromě Jamese, Corey a Joeyho, ti hrají ve svých dalších skupinách bez masek), ale nesouhlasí s tím, že se skrývají, ale naopak, že svými maskami toho dokážou vyjádřit mnohem víc. A taky jim dávají svobodu, že dělají věci, které by možná jinak nedělali.
Až trochu utichlo to šílenství a koncertní šňůry, začali Slipknot pracovat na novém CD s názvem Iowa. To bylo jedno z nejočekávanějších CD roku 2001 a vyšlo ke konci léta. Před vydáním o něm Slipknot řekli: "Předchozí dvě desky jsme pojali v barvách... tohle je jen černo - bílé. A bude víc bolet. Je to, jako kdybychom otáčeli nůž ve vaší ráně." Joey Jordison: "Bude třikrát tak rychlejší, třikrát tak šílenější a třikrát tak brutálnější". SlipKnoT také nahráli DVD s názvem Disasterpieces, které se natáčelo v Londýně.
Posledním studiovým počinem skupiny, bylo jejich nejnovější album s názvem VOL.3:(The Subliminal Verses), které je trochu jiné, než ty předešlé a je, co se týče náročnosti muziky, mnohem náročnější. Corey o albu řekl: "Někteří to album budou milovat a jiní nenávidět." SlipKnoT také s příchodem posledního alba změnili image. V celku, co se týče image, se podle mě jedná o kladnou změnu. SlipKnoT navíc úspěšně rozjeli Subliminal Verses Tour.
V listopadu roku 2005 vyšlo Live CD skupiny SlipKnoT s názvem 9.0: Live, které zaznamenalo skvělé prodeje a u fanoušků si získalo velkou oblibu. Toto CD bylo nahráváno na koncertech v městech Las Vegas, Singapur, Tokyo a Osaka.
Rok 2006 začal pro kapelu velmi dobře, protože se na skupinu konečně usmálo štěstí a povedlo se jí na šestý pokus vyhrát cenu Grammy v kategorii "Best Metal Performance" za jejich singl k písni "Before I Forget" z prozatím posledního alba "Vol. 3: (The Subliminal Verses)".

Tapety Knotu

7. června 2007 v 19:28 | Andly
 
 

Reklama